رکورد سریع ترین و بیشترین کاهش وزن جهان در گیلان ثبت شد

feridon-tanha

یک جوان گیلانی بدون استفاده از دارو ۱۲۱ کیلو وزن خود را کاهش داد

رشت – ‘رضا دیداری’ جوان ۲۲ ساله گیلانی موفق شد در طول یک سال، ۱۲۱ کیلوگرم وزن خود را کاهش دهد.

 

 

این جوان گیلانی که ساکن بخش خشکبیجار شهرستان رشت است، ۲۰۱ کیلوگرم وزن داشت که هم اکنون وزن خود را به ۸۰ کیلوگرم رسانده و در مدت یک سال موفق شد ۱۲۱ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

 

‘رضا دیداری’ در مورد کاهش وزنش روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به دلیل داشتن شرایط بحرانی، از اواخر اردیبهشت ماه سال گذشته تصمیم گرفتم زیر نظر ‘افشین پورمحمد’ مربی بدنساز وزن خود را کاهش دهم.

 

وی افزود: خوشبختانه در این مدت یک سال با تلاش های بی وقفه پورمحمد، توانستم وزن خود را ۱۲۱ کیلوگرم کاهش دهم تا همانند سایر انسان ها یک زندگی عادی داشته باشم.

 

وی ادامه داد: قبل از اینکه تصمیم به کاهش وزن بگیرم، زندگی برایم بسیار دشوار و سخت شده بود و امیدی نیز به زندگی نداشتم چون همه مرا جواب کرده بودند و حتی خوابیدن نیز برایم دشوار و سخت بود چون احساس خفگی می کردم.

 

دیداری بیان داشت: من پیش از این نمی توانستم به تنهایی راه بروم، حتی سوار ماشین شوم و برای جابجایی با لودر رفت و آمد می کردم و در طول روز نیز برای پایین آوردن دمای بدن خود، مجبور بودم چند ساعت در رودخانه بمانم.

 

وی افزود: اما هم اکنون تمامی کارهای مربوط به خود را انجام می دهم و می توانم بگویم که دوباره متولد شده ام.

 

مربی این جوان گیلانی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رضا دیداری در مدت یک سال توانست ۱۲۱ کیلوگرم از ۲۰۱ کیلو وزن خود را کاهش دهد که این مقدار، سریع ترین و بیشترین کاهش وزن طبیعی در جهان محسوب می شود.

 

‘افشین پورمحمد’ افزود: دیداری در مدت یک سال توانسته ۶۰ درصد از وزن خود را کاهش دهد که این یک رکورد جدید در دنیا محسوب می شود چون تاکنون فقط یک آمریکایی موفق شده در مدت یک سال ۱۵۰ کیلوگرم از وزن ۳۵۰ کیلوگرمی خود را کاهش دهد که با این آمار، وی فقط توانسته حدود ۴۵ درصد از وزنش را کاهش دهد اما دیداری موفق شده ۶۰ درصد از وزن خود را کاهش دهد.

 

وی بیان داشت: این در حالی است که این کاهش وزن بدون استفاده از دارو و عمل جراحی انجام شده و حاضرم برای اثبات این امر، رضا دیداری را برای آزمایش به هر نقطه ای از جهان ببرم.

 

پورمحمد ادامه داد: من با شیوه های مخصوص به خود وزن افراد را کاهش می دهم که در شیوه هایم می توان به برنامه های روحی روانی و تغذیه سالم، تمرین، خودباوری، تصویرسازی ذهنی، اعتماد به نفس رفتاری، حسی و معنوی و رقابت اشاره کرد.

 

وی اضافه کرد: البته من تاکنون وزن افراد دیگری را کاهش داده ام که میانگین کاهش بین ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم بوده اما رضا دیداری یک استثناء بوده و این جوان، اسطوره کاهش وزن جهان است و وی محصول ۲۲ سال تمرین، تجربه، تحقیق و مطالعات من است.

 

وی افزود: من این افتخار را تقدیم به همه ایرانیان و جهانیان می کنم چرا که به همراه دیداری ثابت کردیم بدون استفاده از قرص، دارو و عمل جراحی می توان با اپیدمی چاقی مقابله کرد و حاضرم به عنوان عضو کوچکی از این جامعه ، تمامی تجربیات خود را در اختیار جامعه بشری قرار دهم.ک/۳

 

۷۲۸۵/۶۹۵

 

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۴۳۷۸۰

نویسنده مطلب: افشین پورمحمد

اینجانب افشین پورمحمد اهل و ساکن خشکبیجار از شهرهای استان گیلان میباشم که در سال1370 ورزش وتمرینات بدنسازی را شروع نموده و از سال 1375 شروع به مربیگری نمودم و پس از طی مدارج تئوری و عملی در سال 1383 موفق به اخذ بالاترین درجه مربیگری از فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران شده و به مربیگری درجه 1 نائل امدم , درطی این سالها و در مسابقات مختلف شهرستانی , استانی و کشوری , 39 بار موفق به اخذ جام شده و تیم خود را به سکوهای قهرمانی رساندم که در میان آنها چهار جام قهرمانی و اولی تیمی در مسابقات کشوری و باشگاههای ایران بوده است.

لینک کوتاه شده مطلب :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *